Güle Güle Güzel İnsan…

Kansere karşı verdiği amansız mücadelelerle akıllara kazınan ve defalarca tekrarlayan bu rahatsızlığı yenmeyi başaran Neslican Tay kardeşimiz 20.09.2019 günü organ yetmezliği sebebiyle hayata gözlerini yumdu.

Bildiğiniz üzere yakın zamanda yoğun bakıma kaldırılmıştı. Kan bağışı ve donörler aranıp bulunmuştu. Twitter üzerinden de yüzlerce destek veren insan vardı. Ama ne yazık ki bu kez olmadı.

Bacağını tümör yüzünden kaybetmek zorunda kalsa da yaşam sevincini kaybetmeden hayata inat gülen Neslican 4. kez bu amansız hastalığa direnemedi.

Bütün hastalara ilham kaynağı oldu. Yaşam sevinci aşıladı. İnsanlara aslında zorluk diye gördüğümüz çoğu şey için üzülmeye değmediğini öğretti. Güçlü bir kadındı ve çevresine de güçlü olmayı öğretti. Kendi deyimiyle “Kaybedersem de savaşarak kaybedeceğim” hayat felsefesi olmuştu. Teslim olmadı hiç bir zaman.

Keşke “Dayan Neslican” başlıklı yazımızı bu şekilde düzeltmek zorunda kalmasaydık. Keşke bir zafer haberi daha verebilseydik kansere inat. Ama elden bir şey gelmez. Ailesine ve sevenlerine baş sağlığı dileriz. Huzur içinde yat güzel insan…

"Bilgi paylaştıkça çoğalır..."
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr
Share on Reddit
Reddit
Share on VK
VK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir