Film Önerisi : Suicide Squad

İzleyenleriniz elbet vardır. Ancak adını sıkça duyup, afişini görüp hala izlememiş olanlar için güzel bir film “Suicide Squad”. “İntihar Timi” olarak çevrildiğini de gördüm, kısaca “Gerçek Kötüler” denildiğinide gördüm. Film içinde bolca kahraman barındırıyor. Ancak bu defa öyle uçan kaçan, pelerinli kahramanlar yok. Alışılagelmişin dışında bir kahraman portresi çizilmiş.

DC Comics‘in içinde bolca kötü karakter barındıran çizgi romanıyla aynı ismi taşıyan Suicide Squad, David Ayer‘in yönetmenliğini yaptığı bir film olarak yerini aldı.

Film ana hatlarıyla aslında bu kötü karakterlere olan ihtiyacı da gün yüzüne çıkarıyor. Devlet gizli örgütlerle mücadele edebilmek için, işinde uzman fakat kötü olan bu karakterlerle anlaşmak zorunda kalıyor. Dünyadaki en tehlikeli takımı toplamak için, Gerçek Kötüler tek tek hapishaneden toplanıp, devlet destekli silahlarla donatılıyor. Sonrası da ülkenin güvenliği için onların bu örgütlerle mücadele etmesini beklemek diyebiliriz. Tabi böyle karakterlere devlet güvenebilmek ve istediğini yaptırmak için, boyunlarına bir çeşit patlayıcı yerleştiriyor.

Kimisi özgür kalmak, kimisi ailesine kavuşmak gibi çeşitli amaçlar için görevi kabul eden ekip acaba umduğunu bulabilecek mi? Belki filmin bile önüne geçen meşhur Harley Quinn karakteriyle Margot Robbie, Joker‘i canlandıran Jared Leto ve Deadshot olarak karşımıza çıkan Will Smith en çok öne çıkan roller olarak dikkat çekiyor. Şu ara Netflix‘te de izleyenlerini bekliyor. Eğer biraz macera, biraz aksiyon arıyorsanız güzel bir alternatif olabilir. Klasik kahraman filmlerinden uzak, seyirciyi mısır yerken sürükleyici bir olay örgüsüyle buluşturan bir film olmuş. Adlarına Gerçek Kötüler de desek, izlerken yer yer yapılan espriler ve mimikler güzel zaman geçirmeniz için destekleyici birer unsur olmuş. Keyifli seyirler…

"Bilgi paylaştıkça çoğalır..."
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr
Share on Reddit
Reddit
Share on VK
VK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir