Dizi Önerisi : “Loaded”

Her gün başka bir dizi ve filmin çıktığı günümüzde, insanlar bazılarından ilham alır. Buna en iyi örneklerden birisi Facebook’un kuruluşunu anlatan “The Social Network” adlı filmdir. Biraz kodlama ve bilgisayara ilgi duyan hemen hemen herkeste harekete geçme isteği uyandırmıştır.

Mark gazetecilere verdiği demeçlerde filmde bazı yerlerin eksik, bazı yerlerin yanlış olduğunu söylese de genel olarak insanı olumlu anlamda tetikleyen, oturduğu yerden kaldırıp bir şeyler yapmaya iten filmler arasında yerini aldı. Film arşivlerinden çıkıp, dizi dünyasına adımımızı attığımızda da benzer yapımlarla karşılaşıyoruz. Genel hatlarıyla
“The Social Network” ü andıran fakat dizi versiyonu diyebileceğimiz, Netflix‘te kolayca bulup izleyebileceğimiz “Loaded” bu yapımlardan sadece birisidir.

Oldukça niş ve spesifik konular üzerinden izleyiciye ulaşan bu çalışmaları seveni çok sever, sevmeyeni sıkılır. Loaded, komedi tarzında ancak yine bir ekibimiz var ve bu defa konu bir internet sitesi değil, telefon uygulaması ve oyunudur.

Social Network’ten ayrılan en önemli özelliği sürükleyici farklı bölümlere sahip bir dizi oluşu diyebiliriz. Detaylarını anlatıp izlemeyenlerin keyfini kaçırmak hoş olmayacaktır, sadece genel hatlarıyla konuşmak ve yüzeysel olarak konuyu söylemek yeterli olacaktır.

Bu tarz film yada dizilerde “sıfırdan zengin olma” alışılagelmiş bir durumdur. Loaded’ta da durum değişmiyor. Para sıkıntısı çeken ekibimiz oturur bir mobil oyun hazırlar. Ancak bir sabah uyandıklarında ürettikleri oyunun hiç beklemedikleri şekilde tuttuğunu ve büyük tekliflerin kapıda olduğunu görürler. Bu noktadan sonra karakterlerimizin hem parayla hemde dostlarıyla imtihanı başlar.

"Bilgi paylaştıkça çoğalır..."
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on Tumblr
Tumblr
Share on Reddit
Reddit
Share on VK
VK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir